Tradycyjnie na początku roku wręczane są statuetki Kołobrzeskiego Konika. Otrzymują je osoby i firmy w szczególny sposób zasłużone dla Kołobrzegu. Od kilku lat nieodłącznym elementem tej prestiżowej imprezy jest obecność spółki Top Wina Świata.

Proponujemy zawsze wina najlepszej smakowej klasy z naszej oferty. Tym razem częstowaliśmy gości mołdawskimi trunkami z winnic ASCONI – białym winem Feteasca Alba i czerwonym Exeptional Cabernet Sauvignon. Miny tych, którzy skusili się na ich spróbowanie mówią same za siebie. Próbowaniu trunku towarzyszyły rozmowy o Mołdawii, tajemnicach winnych piwnic i ofercie Top Wina Świata.

ASCONI, to niewielka winnica położona około 30 km od Kiszyniowa. Jest to młoda, ale bardzo nowoczesna winnica. Jej powstanie datuje się na rok 1994. Winnica charakteryzuje się wysokim poziomem zastosowanych rozwiązań technologicznych i sprzętowych, co stawia ją w czołówce, jeżeli nie na czele nowoczesnych winnic Mołdawii. Asconi uprawia około 400 hektarów winorośli odmian: Cabernet-Sauvignon, Merlot, Chardonnay, Sauvignon Blanc i Muscat.

  

 

Nie chodzi o to aby ludzie pili dużo wina, lecz żeby dużo ludzi piło wino.